Vacsora az Oltalom Szeretetszolgálat lakóival

2017. január 30. - Olajos

A nyíregyházi club 2017. évi felajánlásaként minden hónapban egy alkalommal, a Rotarysták egy közös főzés alkalmával meghívják vacsorára az Oltalom Szeretetszolgálat nyíregyházi nappali szállójának lakóit.

Az első ilyen estét január 27-ére szerveztük, ahol Fekete Tibor és Olajos József tagjaink főztek az otthon lakóinak. Az első alkalom volt ebben a programsorozatban, még az „óvatos öröm" és a halk köszönet keveredett a lakók szavaiban, de a kapcsolat elkezdett alakulni. Szükség lesz további találkozásokra ahhoz, hogy nyíltabban is közeledhessen egymáshoz a club jó szándékú segíteni akarása és a lakók zártságának segítséget elfogadó megnyílása, de elindultunk ebbe az irányba.

Az este a vacsorával zárult, ahol a beszélgetésekből érzékelhetővé vált: örömöt tudtunk adni, visszavárnak minket egy következő alkalommal is.

dr. OlajosJ.