Ünnepélyes keretek között aláírtuk német testvérklubunkkal a partnerségi megállapodást

2013. október 12. - halasz

104-kopie3.jpg

A nyíregyházi rotary klub 2012-ben baráti kapcsolatot létesített a német Ebersberg-Grafing rotary klubjával. A barátság immáron hivatalossá vált a partnerségi szerződés aláírásával.
A klubok a partnerségi szerződés aláírására Sopron városát választották helyszínül. Egyrészt mivel mindkét klub számára egyenlő távolságban van de van ennél szimbolikusabb jelentése is. Soporontól nem messze található páneurópai piknik helyszine amely egykor a német újraegyesítés a határnyitás jelentős állomása volt.

Az aláírási ceremóniára egy jó hangulatú ünnepi vacsora keretében került sor, melyet baráti beszélgetések követtek.

A soproni rotary klub tagjai felvállalták a társaság kalauzolását és jó házigazdaként az események megszervezését, lebonyolítását is elvégezték. Ezúton is hálás köszönet nekik a segítségükért!

A klubok a partnerségi együttműködés programjainak részletes kidolgozásán munkálkodnak de látható hogy az alábbi területek hangúlyosan szerepelnek majd:

- gyermekek és fiatalok egészségügyi, megelőzési, oktatási és orientációs programja

- tiszta vízhez jutást elősegítő szűrőberendezés megismertetése

- ifjúsági csereprogramok kialakítása

- nyíregyházi Down Egyesület progamjának közös támogatása

- baráti és szabadidős közös programok szervezése

A cikk mellett szereplő képen a szereplők balról jobbbra sorrendben:

Az RC Ebersberg-Grafing elnöke Oliver Peschel, RC Nyíregyháza partnerségi megbízottja Barabás László, RC Ebersberg-Grafing partnerségi megbízottja Sigrid Weinand-Hofer, a RC nyíregyháza elnöke Maleczki Péter

>>> A látogatásról készült néhány fénykép a galériában megtekinthető

Címkék