Rotary Akadémia áprilisban: Gajdos László előadása

2015. március 15. - Olajos

gajdos-600x400.jpg

1996-ban került a Nyíregyházi Vadaspark igazgatói székébe Gajdos László, aki elhatározta, igazi állatkertet csinál Nyíregyházán. Hamarosan megtörtént a névváltás, az intézmény a „Nyíregyházi Állatpark" nevet kapta. Gajdos László a csapatával azóta minden évben előrukkol valami újdonsággal. Az egykori kis Vadaspark hazánk emlős állatokban leggazdagabb állatkertje lett. Az egykori 14 ha-ros terület 35 ha-ra bővült, a kezdeti néhány tucat állat helyett mára 546 faj 5270 egyedét láthatja a közönség. A Magyarország legnagyobb vidéki állatgyűjteményévé fejlődött intézmény tagja a Magyar Állatkertek Szövetségének (MÁSZ), az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének (EAZA) és a Állatkertek és Akváriumok Világszövetségének (WAZA).

Gajdos László "Állati elmék" című előadására április 20-án kerül sor az Állatparkban.