Elismerés

2018. október 03. - Olajos

oklevel_evangelikus.jpg

A Magyarországi Evangélikus Egyház a Diakónia Napján az "Év Önkéntese" címet adományozta a Nyíregyházi Rotary Club részére. A díjra az előterjesztést a nyíregyházi Oltalom Szeretet Szolgálat tette annak kapcsán, hogy a 2017. januárjától  elindított közös főzés mára valóban figyelemre méltó, eredményes szolgálattá nőtte ki magát.

E havonta ismétlődő találkozások alkalmával a nyíregyházi klub 2-3 tagja az ellátottakkal közösen készít el egy vacsorát, ami kiváló lehetőséget nyújt arra is, hogy mindeközben beszélgetések alakuljanak ki, nehezen kimondható témák, élethelyzetek kerüljenek szóba. Mindezt folytatva a vacsora asztalnál, az eleinte nehezen induló társalgásból egy kellemes hangulatú, már-már családi légkörű eseménnyé teljesedik az este.

Ezt a tevékenységet tartotta érdemesnek az Evangélikus Egyház arra, hogy a Diakónai napján e díjjal is kifejezze köszönetét és elismerését ezért az együttműködésért.