EarlyActos Ki-Mit-Tud?

2017. április 23. - Olajos

early_act_ki_mit_tud.jpg

2017. április 11-én nagy izgalommal utaztunk Kisvárdára az első országos EarlyAct-os KI-MIT-TUD-ra. Elkísért bennünket Dr Barabás László is, a nyíregyházi Rotary Club tagja, aki a zsűri tagja is volt a délután folyamán. A nyírmeggyesi, mátészalkai,  kisvárdai és a nyíregyházi klubok tanulói mérték össze a tudásukat.

Mi két táncos, egy hangszeres, három vers és rajz kategóriában vetélkedtünk a többi tanulóval.

A Várszínház és Művészetek Háza nagyszerű helyet biztosított a jelentkező diákoknak.

A zsűrinek igen nehéz dolga volt, hiszen a sok tehetséges fiatal közül nehéz volt meghozni a díjazottak listáját.

Míg a zsűri döntött, a gyerekeket tortázásra hívták a kisvárdai Rotary Klub tagjai.

Aztán jöttek  az izgalmas percek.

A mi EarlyActosaink közül a rajzversenyt Zöldi-Tóth Maja nyerte, aki a nemrég átadott Integrált játszóteret festette meg.

A hangszeres kategória első díját Horváth Eszter nyerte hegedűszólójával, aki Schubert: Impromtu művét játszotta el.

A vers kategória különdíjasa Bandúr Eszter lett, aki Vesztergom Andrea: Kistestvérem születik versét szavalta el.

Táncosaink is hoztak el különdíjat, akik Majorlazer: Light it up számára táncoltak.

A csapat tagjai: Nagy Dominika, Nagy Boglárka, Muszka Kira, Kamhal Kinga, Pintér Patrícia és Bandúr Eszter voltak.

Nagy örömmel utaztunk haza egy kellemes délután után.

Köszönjük Lukácsné Csizmadia Gabriella és a kisvárdai Rotary Klub tagjainak a verseny megszervezését és lebonyolítását!

írta: Diczkóné Untener Mónika, Early Act vezető