Klubunk tevékenységével kapcsolatos legfrissebb információk:

„Tapintható Láthatatlan” Nyíregyházán

2014. október 06. - halasz

Tapintható Láthatatlan

Felavattuk városunklegújabb látványosságát! A „Tapintható Láthatatlan" projekt részeként immár Nyíregyháza főterén is található olyan dombortérkép, mely által a vakok és gyengén látók számára is „láthatóvá válik" a tér. De ennél sokkal többet nyújt!

Hamarosan születésnapot ünneplünk!

2014. október 04. - halasz

Már folynak az előkészületek, zajlik a programok szervezése annak érdekében, hogy a Rotary Klub nyíregyházi szervezete méltó módon ünnepelhesse meg december elején, újjáalakulása tízedik évfordulóját.  Külön örömünkre szolgál, hogy elfogadta meghívásunkat egy fellépés erejéig Varnus Xavér orgonaművész is.

Támogatókat keresünk "tapintható láthatatlan" projektünkhöz

2014. augusztus 19. - halasz

Római Katolikus Templom makettje

A projekttel a célunk tapintható domborművön bemutatni Nyíregyháza belvárosát.

A vak, illetve csökkentlátó embertársaink számára ez különösen fontos. Tapintással közvetett, megélhető térélményt, ismeretterjesztést nyújthatunk számukra, hozzájárulhatunk a tájékozódásukhoz. Szeretnénk felmutatni az önzetlen támogatás lehetőségét és jelentőségét is.

A 3000 euró jó helyre érkezett!

2013. november 11. - halasz

adományátadás a down egyesületnek

A Hernádi est alkalmával került sor a nyíregyházai Down Egyesület számára a 3000 eurós támogatás átadására. A pénz német partner-klubunktól érkezett, így a Rotary Club Ebersberg-Grafing támogatásával épülhet meg az egyesület régóta vágyott-tervezett fejlesztő játszóparkja a Csodavár Korai Fejlesztő Centrumban.

Hálózatok szövedékében élünk.

2013. október 28. - halasz

Tudás Mindenkinek előadássorozat a Főiskolán

"Tudás mindenkinek" előadássorozat a folytatódik a Nyíregyházi Főiskolán.

Az előadás címe:
„Hálózatok szövedékében  élünk.”

Ünnepélyes keretek között aláírtuk német testvérklubunkkal a partnerségi megállapodást

2013. október 12. - halasz

104-kopie3.jpg

A nyíregyházi rotary klub 2012-ben baráti kapcsolatot létesített a német Ebersberg-Grafing rotary klubjával. A barátság immáron hivatalossá vált a partnerségi szerződés aláírásával.

Nagy sikerrel zajlott az első autós közúti GPS pontkereső verseny

2013. október 04. - halasz

A szeptember 28-ai hétvégén az égiek is kegyükbe fogadták a lelkes csapatunkat. Remek autós idő mellett eső mentesen tudták teljesíteni a feladatokat a vállalkozó szellemű versenyzők. A feladat GPS segitságável megkeresett pontokon bizonyos feladatok végrehajtása volt.

I. Rotary autós közúti GPS pontkereső verseny

2013. szeptember 09. - halasz

I. Rotary autós közúti GPS pontkereső verseny 2013.09.28-29.

A Nyíregyházi Rotary Club ismét egy érdekes esemény rendezésével hívja fel magára a figyelmet. Egy különleges jótékonysági autós versenyre invitáljuk barátainkat és a céljainkkal szimpatizálókat szeptember utolsó hétvégéjére. A verseny célja, hogy lehetőséget biztosítson tájékozódási „autóversenyzésre" az autózást, túrázást kedvelő amatőröknek, szervezett formában, egyúttal megismertesse hazánk nevezetességeit s nem utolsó sorban a jótékonyság is megjelenjen.

Folytassa Svejk - Mikó István önálló estje.

2013. április 17. - halasz

Folytassa Svejk

A tavalyi nagy sikerű Svejk előadás után ismét felkértük Mikó István művész urat. A fellépésének az ad aktualitást, hogy elkészült a Svejk önállló est következő része "Folytassa Svejk" címen. A főszereplő ugyanaz, a csetlő-botló kisember. A történelmi korszak azonban már más.

Az előadás érdekessége, mint ahogy a mottójában is szerepel "...zenés sörözgetés
egy derék katonával és a közönséggel". A színpadon felállított asztalok mellett maguk a nézők alkotják a kocsmai "díszletet", melyben Svejk örökbecsű mondásai életre kelnek Mikó István tolmácsolásával.
A rendezvényen a hangulat megalapozása végett minden jegyet váltó vendég egy korsó sört valamint zsíros kenyeret vételezhet.

Rotary Jótékonysági bál 2013

2013. március 18. - halasz

Az idei bálunk kimagasló részvétellel és ezen keresztül igen jó eredménynel zárult. Jótékonysági céljainkat elértük. A Down Egyesület és a Szent Kamill Alapítvány 300-300 ezer forintos adománnyal lett gazdagabb. Az adományokat fejlesztő eszközök beszerzésére fordítják.