Az EarlyAct Anyák napján

2019. május 09. - Olajos

anyak_napja_19.05.06_earlyact.jpg

A nyíregyházi ifjú rotarysok, az Early Actban tevékenykedő gyerekek felejthetetlen percekkel ajándékozták meg az édesanyákat a Szivárvány Idősek Otthonában. A református egyház fenntartásában működő bentlakásos intézmény lakói örömkönnyeikkel küszködve, meghatódva figyelték a gyerekek szavait, a műsor prózai és zenei részleteinek minden pillanatát. (kép: nyiregyhaza.hu)

Együttműködés az Oltalom Szeretetszolgálattal

2019. május 09. - Olajos

oltalom_rotary_elismeres_19.05.05.jpg

Az RC Nyíregyháza tagjai számára immár természetessé vált az önkéntes munka szervezése és azon alkalmakon való aktív részvétel az Oltalom Szeretetszolgálat intézményeiben. A Club törekvése egyrészt szívbéli, jó szándékú cselekvési program, másrészt szaktudással rendelkező társaink magas színvonalú szakmai fejlesztő tevékenysége is. Öröm ajándékozni, valljuk mindannyian, akik e program mellé szegődtünk, és szellemi valamint anyagi erőforrásainkkal és szívünkkel az ügy mellé álltunk.

IV. Húsvéti hagyományőrző kavalkád

2019. április 18. - Olajos

2019_husveti_kavalkad.jpg

Az RC Nyíregyháza 4. alkalommal rendezte meg Húsvéti Hagyományőrző Kavalkádját a Nyíregyházi Jósa András Múzeumban. A múzeum vezetőivel és munkatársaival évek óta kiváló az együttműködés, ennek egy újabb példája ez a már visszatérő, mozgalmas és nagyon látványos gyermekprogram.

Klubunk vendége volt Habsburg György

2019. április 15. - Olajos

habsburg_2019_1.jpg

Különleges vendége volt a Rotary Club Nyíregyházának Habsburg György személyében, aki egy nyilvános stúdió beszélgetés keretében mesélt családjáról, hagyományaikról, a dinasztia történetének érdekességeiről és persze nagyköveti tevékenységéről is.

Önt is szeretettel várjuk!

2019. április 03. - Olajos

A Nyíregyházi Rotary Club pódiumbeszélgetésen látja vendégül Habsburg György nagykövet urat. A rendezvény helyszíne a Hotel Centrál (Nyíregyháza, Nyár u. 2-4.), időpontja 2019. április 15., 17h.

A részvételi szándékát kérjük, jelezze e-mailben: fekete.tibor@universalleaf.hu címen!

Kormányzói látogatás

2019. március 03. - Olajos

kormanyzoi_latogatas_2019.jpg

Egy kellemes délutánt és egy hosszú éjszakába nyúló estét töltött el együtt a nyíregyházi klub a kormányzónkkal és az alkormányzó asszonnyal a nyíregyházi állatparkban. A program keretében egy kellemes ebédet követően, „Európa legjobb állatparkja" (2015, 2018) vendégeként rövid kirándulást tett a társaság a makik, tevék és cápák világában, majd lazulásként egy ismert szabolcsi pálinkaház bemutatója keretein belül nyílt lehetőség kötetlen beszélgetésre is. Az estét vacsorával zárva folytatódhatott az anekdotázás, az élmények felidézése, a kapcsolatok mélyítése kellemes rotary-baráti körben.

Tapintható világ című tárlat Nyíregyházán

2019. február 28. - Olajos

kepkivagas_2.png

Február 23-án nyílt meg Nyíregyházán, a Jósa András Múzeumban a „Tapintható világ" című tárlat, melynek alkotói budapesti művészek, fővárosi és polgári középiskolások, valamint három nyíregyházi képzőművész, Bori Dóra, Németh Erika és Verebély Olga. A megnyitót megtisztelte jelenlétével Gondár György, a Magyarországi Rotary Clubok Szövetségének kormányzója is.

2019: sikeres évkezdet bállal, új tagokkal, adománnyal

2019. január 22. - Olajos

rotary_uj_tagok_2019.jpg

Alig kezdődött el a 2019-es naptári év, január 19-én a hagyományos ROTARY Bállal elindult a nyíregyházi klub tevékenysége is. A megszokottan elegáns jótékonysági rendezvényen idén is jelen voltak meghívott vendégeink, így más klubok képviselői mellett Nyíregyháza város vezetésének és a megyeszékhely több ismert, elismert vállalkozásának képviselője. A klubtagok nagy örömére a program részeként sor került két új tag, Vitkai Éva és Szojka Tamás felvételére, másrészt büszkeséggel tölt el mindannyiunkat, hogy a bál bevétele lehetőséget biztosít a - 2018. év végén elindított - „Talent Program" folytatásaként további két fiatal anyagi támogatására a következő elnöki ciklusban. Ezzel a jó hírrel kívánunk eredményes, boldog új évet mindenkinek!

Karácsonyi vacsora

2018. december 19. - Olajos

Minden évben elérkezik a pillanat, amikor egy kicsit megállunk, összegezzük magunkban az aktuális elnöki év első felének elteltével az addig elért sikereket. Így történt ez most is a hagyományos Karácsonyi vacsoránk keretében egy kicsit lelassultunk, együtt élvezhettük a az EarlyAct-ban tevékenykedő gyerekek - a Kazinczy Ferenc Ált. Iskola diákjai - által összeállított ünnepi műsort és átadhattuk azokat a támogatásokat, melyeket a Talentum program pályázatának nyertesei érdemeltek ki. Eredményes félév volt! Kis év végi pihenő után, januárban örömmel folytatjuk!

Talentum program

2018. december 19. - Olajos

talentum_2018.jpg

„Talentum program" meghirdetésével idén először - de várhatóan a következő években is folytatva, hagyománnyá emelve - támogat a Rotary Club Nyíregyháza olyan középiskolás fiatalokat, akik tehetségükkel, szorgalmukkal, kitartásukkal eredményesen haladnak kitűzött céljuk felé.