Köszönjük, hogy segítettek!

2011. June 21. - halasz

Ito Tecuo úr, Japán magyarországi nagykövete valamint Gál György klubelnökÓriási sikerrel zárult a Nyíregyházi Cantemus Kórus és a nyíregyházi Rotary Club közös szervezésében megvalósult hangverseny, melyet június 18-án 19 órától rendeztek a nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola hangversenytermében a japán földrengés és nukleáris katasztrófa károsultjainak megsegítésére.

A telt házas, remek hangulatú koncerten beszédet mondott Ito Tecuo úr, Japán magyarországi nagykövete, aki feleségével és Yasuda Kunihiko úrral, a nagykövetség kulturális osztályának vezetőjével együtt hallgatta meg az előadást, valamint Gál György a nyíregyházi Rotary Club elnöke. A vendégek között köszönthették a szervezők Fukiko Gotoda asszonyt, a Cantemus Japán hangversenyeinek kizárólagos szervezőjét és Dr. Vinnai Győző országgyűlési képviselőt, a Magyar-Japán Baráti Társaság tagját, akik mindketten érdemeket szereztek abban, hogy nagykövet úr elfogadta a meghívást erre az alkalomra. A japán Theodori Vegyeskar és a Cantemus kórusainak színes, változatos műsora, valamint Amano Seri zongoraművész játéka, majd két órán keresztül szórakoztatta a közönséget és nem csak a hazai, de a japán vendégek is szép élményekkel térhettek haza. A közönség lelkes adakozásának eredményeként a belépőjegyekből és a támogatói jegyekből 674.000 forint gyűlt össze, melyet a Cantemus Alapítvány és a Pro Voce Humana Alapítvány kiegészített még 100-100.000 forinttal, így a koncert végén Szabó Dénes a Nyíregyházi Cantemus Kórus igazgatója, Kossuth-díjas karnagy és Gál György a nyíregyházi Rotary Club elnöke a nagykövet úr részére, egy 874.000 forintról szóló emlékbankjegyet adhatott át. Az összegyűlt pénzt a szervezők a nagykövetség számlájára utalják, amit ők továbbítanak a Japán Vöröskereszt felé. A nyíregyháziak önzetlen adománya és a hatalmas érdeklődés őszintén megérintette Ito Tecuo nagykövet urat és feleségét, akik egyébként egy korábban már elfogadott programot mondtak le azért, hogy Nyíregyházára utazhassanak.

A rendezvényről készül képek a galériában tekinthetők meg