A japán segélykoncert bevétele célba talált

2011. October 19. - halasz

Japan koncert1 21

A nyíregyházi Rotary Club valamint a Cantemus által megrendezett jótékonysági koncert bevételével olyan gimnáziumi kóruson segítettek, amely a magyar kórusművek révén közel áll Magyarországhoz.

Súlyos földrengés rázta meg március 11-én Japánt. A földmozgást szökőár is követte, s a kettős természeti katasztrófa következtében lakóházak sokasága vált a földdel egyenlővé, szülők vesztették el gyermeküket, kicsinyek maradtak árván. Az újjáépítés érdekében összefogott a világ, mindenfelől érkeztek a segélyek a szigetországba. Júniusban Nyíregyházán is rendezett jótékonysági koncertet a Cantemus kóruscsalád és a helyi Rotary Club, s a 874 ezer forint adományt át is adták akkor Ito Tecuo nagykövetnek. A napokban Nyíregyházán  járt Fukiko Gotoda asszony, aki több évtizede szervezi már a nyíregyházi kórusok távol-keleti turnéját. Arról kérdeztük először, hogyan emlékezik vissza arra a márciusi tragikus napra.

>>>folytatás a Kelet-Magyarország internetes oldalán olvasható.