A 3000 euró jó helyre érkezett!


2013. November 11. - halasz

adományátadás a down egyesületnek

A Hernádi est alkalmával került sor a nyíregyházai Down Egyesület számára a 3000 eurós támogatás átadására. A pénz német partner-klubunktól érkezett, így a Rotary Club Ebersberg-Grafing támogatásával épülhet meg az egyesület régóta vágyott-tervezett fejlesztő játszóparkja a Csodavár Korai Fejlesztő Centrumban. Tavalyi jótékonysági bálunk 300 ezer forintos bevétele is ezt a célt szolgálta, és mivel német barátaink is részt vettek azon a rendezvényen, akkori tapasztalataik alapján kapcsolódtak be anyagi segítséggel a fejlesztő labirintus megvalósításába. Nagyvonalú adományukból kitűnik, méltányolják azt az erőfeszítést, melyet a Down-szindrómás gyermekek szüleinek civil szervezete az integrált nevelés és a korai fejlesztés érdekében évek óta tesz a szabolcsi megyeszékhelyen.

Az előzményekhez tartozik:  a bajorországi szervezet kezdeményezte, hogy legyen magyar partnere. Felhívásukra rajtunk kívül egy dunántúli Rotary Club is jelentkezett, s azért választottak minket, mert a mi közösségünkben - hozzájuk hasonlóan - nők is tevékenykednek, meghaladva a Rotary eredeti hagyományát, mely - engedve a kor (1906) elfogadott normáinak - csak a férfiaknak adott lehetőséget a jó szándékon alapuló humanitárius szolgálatra. Német barátainkkal több személyes találkozás is megelőzte a partneri együttműködés hivatalossá tételét, hogy valódi tartalmat adjunk a tervezett együttműködésnek, míg végül 2013. szeptember 11-13-án, Sopronban írtuk alá az erről szóló megállapodást. A legközelebbi találkozást jövő márciusra tervezzük, amikor eleget teszünk a jótékonysági báljukra szóló meghívásnak.

 

 

 

Tags

Nyelv választó

1% reklám

Make Dream Real