Kormányzóváltás a Rotary Magyarország életében

districh_kormanyzovaltas_2017.jpg

Ahogy ez a Rotary Clubok működésében minden évben történik: júliusban újabb év kezdődik a szervezet életében. A 2016-2017 évi kormányzó, Pénzes Ilona átadta a „karmesteri pálcát" utódjának: Mészáros Zoltánnak. Az eseményre egy ünnepi program keretében került sor Nyíregyházán.

100 gyermeket vitt fagyizni a Rotary Club Nyíregyházán

100_gyerek_fagyizik_2017.jpg

A nyíregyházi Rotary Club az integráció jegyében a Bárczi Gusztáv Általános Iskola és a Kazinczy Ferenc Tagintézmény EarlyAct Clubját, összesen száz gyermeket hívott meg fagylaltozni csütörtökön az Omnia Kávéházba. (szon.hu, foto: Sipeki Péter)

Főzés az átmeneti szállón

fozes_istvnannal.jpg

2017.április 28-án negyedik alkalommal került sor a nyíregyházi Rotary Club és az Evangélikus Egyház, Oltalom Hajléktalanellátó Szeretet-szolgálat átmeneti szállójának közös rendezvényére. A club tagjai egy éven át minden hónapban ellátogatnak az Otthonba és tagjai meleg ételt főznek az ott lakó embereknek.

Anyák Napja

2017. May 14. - Olajos

anyak_napja_17.05.jpg

A nyíregyházi Rotary Club Kazinczy EarlyAct klubja adott anyák napi műsort a Római Katolikus Egyház és az Ágoston Hitvallású Evangélikus Egyház nyugdíjasai részére.

VII. Rotary Futófesztivál Debrecen

2017. May 02. - Olajos

Egy évvel ezelőtt kezdtem el intenzíven a futást, de csak hobby szinten. Nagy álmom volt, hogy egyszer sikerüljön elmennem egy futóversenyre, mert mindenkitől azt hallottam, hogy felemelő érzés.

Húsvéti látogatás az Oltalom Szeretetszolgálat Családok Átmeneti Otthonában

oltalom_husvetkor_2017.jpg

Nagy izgalommal vártuk, Vezéné Katikával és Gál Mártával, hogy húsvét előtt ellátogassunk a Családok Átmeneti Otthonába. Kézműves foglalkozásra hívtak bennünket az ott dolgozók.

II. ROTARY Húsvéti Hagyományörző Kavalkád

husveti_kavalkad_2017.jpg

Az idén második alkalommal rendeztük meg a II. Húsvéti Hagyományőrző Kavalkádunkat. Az idei annyiban tért el az előzőtől, hogy a mostanira a városból a fogyatékkal élő diákokat (Bárczi Gusztáv, Ridens, Göllesz Iskola) hívtuk meg, természetesen az EarlyActos gyerekekkel együtt.

EarlyActos Ki-Mit-Tud?

early_act_ki_mit_tud.jpg

2017. április 11-én nagy izgalommal utaztunk Kisvárdára az első országos EarlyAct-os KI-MIT-TUD-ra. Elkísért bennünket Dr Barabás László is, a nyíregyházi Rotary Club tagja, aki a zsűri tagja is volt a délután folyamán. A nyírmeggyesi, mátészalkai,  kisvárdai és a nyíregyházi klubok tanulói mérték össze a tudásukat.

„Ének az esőben" az Operettszínházban

2017. April 11. - Olajos

Szeretettel várunk 2017. május 7-én, 15h-i kezdettel  minden támogatónkat Budapestre, az Operettszínházban megrendezésre kerülő előadásra.

Főzés az Oltalom Szeretetszolgálat átmeneti szállóján

2017. March 27. - Olajos

fozes_moni_feri.jpg

2017. március 24-én harmadik alkalommal került sor a nyíregyházi Rotary klub jótékonysági főzésére. A klub azt tűzte ki célul, hogy...