Early Act projekt

2017. October 16. - Olajos

early_act_nyirvv_nyeremeny.jpg

Az EarlyAct Klub éves projektje a környezetvédelem, az iskolai környezet szebbé tétele. Ezért pályázott a klub olyan eszközökre, amelyek segítségével az iskolai környezetet otthonosabbá, és szebbé tudják tenni a tanulók. Az elszáradt levelekből komposztot készítenek, majd virágot nevelnek belőle. A NYÍRVV által kiírt Közösségi komposztálási pályázat eredményeként meg is  érkeztek a Kazinczy Ferenc Tagintézmény EarlyAct Klubjához az elnyert eszközök.

Kerékpártúra gyerekekkel

2017. September 26. - Olajos

kerekpartura.17.09.jpg

Fantasztikus biciklitúrán vettek részt az EarlyActos gyerekek, melyet a nyíregyházi Rotary Club szervezett Tokajba. A két napos programon volt szalonnasütés, hegymászás, fagyizás, séta és sok-sok móka, kacagás. Felejthetetlen élményekkel tértek haza a Kazinczys diákok, akikre nagyon büszkék voltunk, mert fegyelmezettek és kitartóak voltak.

A Szabolcs megyei Rotary Clubok fát ültettek a Világelnökkel

2017. July 18. - Olajos

a_nyiregyhazi_club_is_elultette_fajat_2.jpg

Július 2-án Magyarországra látogatott Ian Riseley, a Rotary Világelnöke és Felesége Juliet. A Világelnök a Szentendrei Skanzenben a magyar Rotary Clubok képviselőivel fát ültetett; a Szegedi Gyermekklinikán a „Gift of Life" „Ajándékozz életet!" program keretében megmentett gyermekekkel és orvosaikkal találkozott. Szentesen a Magyar Rotary Családi Konferenciáján megismerkedett az Ifjúsági Klubok és a Rotary Hölgy Klubok programjaival. Ezt követően Áder János köztársasági elnökkel tárgyalt. (szerző: Nyéki Zsolt főszerkesztő, Kelet-Magyarország)

Egy tányér napfény (musical)

2017. July 17. - Olajos

mandala_nyar.jpg

A Mandala Nyár keretében, a város méltán nagy sikerű Dalszínházával együttműködve a Rotary Club Nyíregyháza szerettel meghívja barátait, támogatóit egy nagyszerű musical ősbemutatójára! A címe: Egy tányér napfény, szerzői Mikó István, Adamis Anna és Szekeres Gábor. A jótékonysági előadásra július 23-án kerül sor, 20.30 órai kezdettel, a Múzeumfalu nyári színpadán. Jegyek még kaphatók!

A 2017-18. évi elnök: Urbán Lajos

2017. July 17. - Olajos

Ismét eltelt egy Rotary-év, elérkezett az idő az elnöki feladatok átadására, mely jelképesen az elnöki lánc átadásában is megtestesül. Erre az ünnepi eseményre került sor Nyíregyházán július 1-én. Tisztelettel visszatekintve az eltelt éves munkára, a sikeres programokra és a Club elismertségének további emelésére, az elnöki tisztséget 2018. június végéig tartó időszakra Urbán Lajos vette át. Megnyitva a cikket, ismerjük meg a programját!

Kormányzóváltás a Rotary Magyarország életében

districh_kormanyzovaltas_2017.jpg

Ahogy ez a Rotary Clubok működésében minden évben történik: júliusban újabb év kezdődik a szervezet életében. A 2016-2017 évi kormányzó, Pénzes Ilona átadta a „karmesteri pálcát" utódjának: Mészáros Zoltánnak. Az eseményre egy ünnepi program keretében került sor Nyíregyházán.

100 gyermeket vitt fagyizni a Rotary Club Nyíregyházán

100_gyerek_fagyizik_2017.jpg

A nyíregyházi Rotary Club az integráció jegyében a Bárczi Gusztáv Általános Iskola és a Kazinczy Ferenc Tagintézmény EarlyAct Clubját, összesen száz gyermeket hívott meg fagylaltozni csütörtökön az Omnia Kávéházba. (szon.hu, foto: Sipeki Péter)

Főzés az átmeneti szállón

fozes_istvnannal.jpg

2017.április 28-án negyedik alkalommal került sor a nyíregyházi Rotary Club és az Evangélikus Egyház, Oltalom Hajléktalanellátó Szeretet-szolgálat átmeneti szállójának közös rendezvényére. A club tagjai egy éven át minden hónapban ellátogatnak az Otthonba és tagjai meleg ételt főznek az ott lakó embereknek.

Anyák Napja

2017. May 14. - Olajos

anyak_napja_17.05.jpg

A nyíregyházi Rotary Club Kazinczy EarlyAct klubja adott anyák napi műsort a Római Katolikus Egyház és az Ágoston Hitvallású Evangélikus Egyház nyugdíjasai részére.

VII. Rotary Futófesztivál Debrecen

2017. May 02. - Olajos

Egy évvel ezelőtt kezdtem el intenzíven a futást, de csak hobby szinten. Nagy álmom volt, hogy egyszer sikerüljön elmennem egy futóversenyre, mert mindenkitől azt hallottam, hogy felemelő érzés.