Elismerés

2018. October 03. - Olajos

oklevel_evangelikus.jpg

A Magyarországi Evangélikus Egyház a Diakónia Napján az "Év Önkéntese" címet adományozta a Nyíregyházi Rotary Club részére. A díjra az előterjesztést a nyíregyházi Oltalom Szeretet Szolgálat tette annak kapcsán, hogy a 2017. januárjától  elindított közös főzés mára valóban figyelemre méltó, eredményes szolgálattá nőtte ki magát.

Közös főzés az Oltalom Szeretetszolgálatnál

2018. October 02. - Olajos

kozos_fozes_oltalom_18.jpg

Az új elnöki ciklusban is folytatódik a közös főzés az RC Nyíregyháza és az Oltalom Szeretet Otthon lakói között. Ebben a hónapban a klubból Diczkóné Untener Mónika és Pták István látogatta meg az ott lakókat.

Sport- és szabadtéri játékok a Bárczi Iskolának

2018. September 12. - Olajos

rotary_jatekok_barczi_iskola_17_18.jpg

A Rotary Club Nyíregyháza saját támogatási kereteit kiegészítve a nemzetközi szervezettől elnyert összeg felhasználásával, 650.000,- Ft értékben sport- és játszósarkot alakított ki a Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Gyógypedagógiai Intézmény udvarán. A projekt ünnepélyes lezárásaként szeptember 11-én átadásra kerültek az eszközök az iskola tanulói részére. Ismét elmondhatjuk, hogy a Rotary Club olyan segítséget tudott nyújtani, melynek tényleges értéke lényegesen meghaladja azt a pénzbeli ráfordítást, melybe került: a valódi értéke a gyerekek örömében tapasztalható meg, amivel az átadás pillanataiban szembesülhettünk. (fotó: Szarka Lajos, nyiregyhaza.hu)

Sajtótájékoztató adomány-átadással

2018. September 10. - Olajos

rotary_adomany_korhaznak.jpg

Sajtóreggeli keretébe adott tájékoztatást a média képviselőinek Fekete Tibor, a Nyíregyházi klub elnöke mindazokról az eredményekről és tervekről, melyek a Rotary Club Nyíregyháza augusztusi tevékenységét és az év végéig hátra lévő hónapok tervezett munkáját hivatott megismertetni az érdeklődő Nyíregyháziakkal. E program keretében került sor 700.000 Ft adomány átadására a Nyíregyházi Jósa András Oktatókórház képviselői részére, mely összeg a Rotary Club és a Cantemus kórus együttműködésének eredménye, s melyet a kórus augusztus 15-i felejthetetlen koncertjének bevétele alapozott meg.

Fekete Tibor, az RC Nyíregyháza új elnöke

2018. July 10. - Olajos

fekete_tibor_elnok_2018_19.jpg

Ismét fordult egyet a kerék: a Rotary Clubok hálózatában világszerte ismert alapszabály szerint a vezetők - a világelnököt, adott országok kormányzóit és a helyi klubok elnökeit is beleértve - évente váltják egymást. Természetesen így van ez Nyíregyházán is, ahol a helyi klub elnöki feladatait július elsejétől Urbán Lajostól Fekete Tibor vette át.

Újra Jobb Velünk a Világ! – 25 éves Szent Ferenc Alapítvány

2018. June 20. - Olajos

bojte_nemadomfel_arena_2000.jpg

Az idén 25 éve Erdélyben alapított Szent Ferenc Alapítvány és a 10 éves Jobb Velünk a Világ! programot szervező Nem Adom Fel Alapítvány együtt szervez jótékonysági koncertet 2018. szeptember 13-án a Budapest Papp László Sportarénában, amelyen közösen tesznek tanúságot arról, hogy mindenkinek, akármilyen hátrányos helyzetben is van, lehetősége van úgy élni, hogy általa is jobb legyen a világ.

II. INTEGRÁLT SPORTVERSENY

2018. June 04. - Olajos

gyerek_sport_2018.jpg

Nagyon jó hangulatú sportversenyt rendezett a Rotary Club Nyíregyháza. A 100 gyermek meghívásával szervezett program 2018. május 29-én délelőtt, a Continentál Arénában került megrendezésre, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum munkatársai által összeállított feladatok segítségével mérhették össze ügyességüket a tanulók.

Adományozás

2018. May 25. - Olajos

adomany_szurmai_kert_rc_nyirehyaza.jpeg

A Nyíregyházi Rotary Club közreműködésével a Szurmai Kert Kft. 300 000 Ft értékű, közel 200 kg vetőanyagot - burgonyát és dughagymát - ajánlott fel a győrteleki, Szabolcs-Szatmár- Bereg Megyei „Viktória" Egyesített Szociális Intézménynek. Az adomány-átadás helyszínének a nyíregyházi Hotel Centrál adott helyet.

Elnöki köszönetnyilvánítás

2018. April 01. - Olajos

rotary_husvet_plakat.jpg

Köszönetet mondunk minden kedves támogatónknak, akik a Húsvéti Hagyományőrző Kavalkádunk sikeres megszervezésében részt vett, ill. a résztvevő gyerekek szórakoztatásában vagy megajándékozásában segítségünkre volt!

Külön köszönet illeti Károly Enikőt, a Művészeti Szakközépiskola, Rémiás Tibort, a Jósa András Múzeum, Pekó Lászlót, a Nyírzem Zrt, Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark valamint Krámer Zoltánt, a Nyírség-Hasso Kft. vezetőit!

Urbán Lajos elnök, Rotary Club Nyíregyháza

Kedves Támogatók és Barátaink!

2018. April 01. - Olajos

rotary_maraton.jpg

Örömmel értesítünk Benneteket, hogy a GIFT OF LIFE (Ajándékozz életet) programunkhoz kapcsolódva a Debreceni kilométerek Rotary maraton versenyen Diczkóné Untener Mónika és Pták István sikeresen teljesítette a kitűzött célt.