Megérkezett a Mikulás!

2018. December 07. - Olajos

mikulas_2018.jpg

Több, mint háromszáz nyíregyházi gyermek örömére megérkezett a Mikulás a Rotary Club által szervezett - immár hagyományossá vált - rendezvényre. Többségében fogyatékos és hátrányos helyzetű általános iskolás gyerekek kaptak meghívást a programra, melyen a néptánc előadás, arcfestés, kézműves foglalkozás és bábelőadás mellett természetesen a nap fénypontjaként minden résztvevő gyermek személyesen a Mikulástól kapott egy csomagnyi édességet és egy-egy almát ajándékba. S ahogy ma már természetes a fiatalok körében, kérésre közös szelfire is adott lehetőséget a télapó. (fotó: nyiregyhaza.hu)

Országos EarlyAct vetélkedő 2018.

2018. November 12. - Olajos

earlyact_vetelkedo_2018.jpg

VIII. alkalommal került megrendezésre a Rotary legfiatalabb szervezetének, az EarlyActnak az országos vetélkedője. Az idén Nyíregyházán a Kazinczy Ferenc Tagintézmény EarlyAct Clubja vállalta magára a szervezést és a lebonyolítást, s látta vendégül a Nyírmeggyesi, Kisvárdai és Mátészalkai club tanulóit.

Kilométerek egy életért

2018. October 30. - Olajos

km-ek_egy_eletert_2018.jpg

Az ROTARY CLUB NYÍREGYHÁZA két tagja ez év tavaszán ajánlotta fel jótékonysági célra egy futóversenyen teljesített kilométereit, adománygyűjtés érdekében. Az így összegyűjtött összeget a klub súlyos, életveszélyes állapotban lévő gyermekek műtétjének és rehabilitációjának finanszírozására szerette volna fordítani, a Rotary Club „Gift of Life" programjának keretében. Nem titkolt cél volt, hogy a lehetőségek szerint mindenkinek felhívják a figyelmét az ügy jelentőségére, egy határon túli, szívműtétre szoruló magyar gyermekek magyarországi műtétje anyagi támogatására.

„Oltalom vacsora" októberben

2018. October 30. - Olajos

A club állandó programjává vált közös vacsora az Oltalom Szeretet Otthon lakóival októberben is folytatódott. Ezúttal Deme Dóra, Váczi József és Olajos József töltött el egy főzéssel és beszélgetéssel is „fűszerezett" estét az Otthonban.

Adományozás az „Újraélesztés világnapján"

2018. October 24. - Olajos

200_db_dvd_ajandek.jpg

„Az Újraélesztés világnapján helyezett el defibrillátor készüléket a nyíregyházi Rotary Club a Búza téri piaccsarnokban." Mindez két éve történt, de újra apropója lett az akkori eseménynek: az újraélesztő készülék adományozásával egyidejűleg oktató film is készült arról, hogyan kell használni a készüléket, mi a teendő, ha olyan esetet látunk, aminél vélhetően szükség lehet defibrillátorra. Ebből a filmből ajándékozott 200 db-ot a Club a városnak...

Keep Floyding koncert, szívbeteg gyermekek megmentéséért

2018. October 17. - Olajos

keep_floyding_2018.jpg

Nagy sikerű, közel három órás koncertet adott Nyíregyházán a Keep Floyding zenekar, akik a Rotary Club Nyíregyháza felkérését elfogadva, a világhírű Pink Floyd slágerek mellé a fellépti díjukat is felajánlva járultak hozzá a Rotary Club Magyarország „Gift of Life" programjához. A koncert révén 300.000,- Ft támogatást gyűjtött a klub, mely - a korábbi évek adományaihoz hasonlóan - hozzájárul egy határunkon túl élő gyermek életmentő szívműtétjének finanszírozásához.

Elismerés

2018. October 03. - Olajos

oklevel_evangelikus.jpg

A Magyarországi Evangélikus Egyház a Diakónia Napján az "Év Önkéntese" címet adományozta a Nyíregyházi Rotary Club részére. A díjra az előterjesztést a nyíregyházi Oltalom Szeretet Szolgálat tette annak kapcsán, hogy a 2017. januárjától  elindított közös főzés mára valóban figyelemre méltó, eredményes szolgálattá nőtte ki magát.

Közös főzés az Oltalom Szeretetszolgálatnál

2018. October 02. - Olajos

kozos_fozes_oltalom_18.jpg

Az új elnöki ciklusban is folytatódik a közös főzés az RC Nyíregyháza és az Oltalom Szeretet Otthon lakói között. Ebben a hónapban a klubból Diczkóné Untener Mónika és Pták István látogatta meg az ott lakókat.

Sport- és szabadtéri játékok a Bárczi Iskolának

2018. September 12. - Olajos

rotary_jatekok_barczi_iskola_17_18.jpg

A Rotary Club Nyíregyháza saját támogatási kereteit kiegészítve a nemzetközi szervezettől elnyert összeg felhasználásával, 650.000,- Ft értékben sport- és játszósarkot alakított ki a Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Gyógypedagógiai Intézmény udvarán. A projekt ünnepélyes lezárásaként szeptember 11-én átadásra kerültek az eszközök az iskola tanulói részére. Ismét elmondhatjuk, hogy a Rotary Club olyan segítséget tudott nyújtani, melynek tényleges értéke lényegesen meghaladja azt a pénzbeli ráfordítást, melybe került: a valódi értéke a gyerekek örömében tapasztalható meg, amivel az átadás pillanataiban szembesülhettünk. (fotó: Szarka Lajos, nyiregyhaza.hu)

Sajtótájékoztató adomány-átadással

2018. September 10. - Olajos

rotary_adomany_korhaznak.jpg

Sajtóreggeli keretébe adott tájékoztatást a média képviselőinek Fekete Tibor, a Nyíregyházi klub elnöke mindazokról az eredményekről és tervekről, melyek a Rotary Club Nyíregyháza augusztusi tevékenységét és az év végéig hátra lévő hónapok tervezett munkáját hivatott megismertetni az érdeklődő Nyíregyháziakkal. E program keretében került sor 700.000 Ft adomány átadására a Nyíregyházi Jósa András Oktatókórház képviselői részére, mely összeg a Rotary Club és a Cantemus kórus együttműködésének eredménye, s melyet a kórus augusztus 15-i felejthetetlen koncertjének bevétele alapozott meg.